З нагоди 130-ліття Северина Левицького щиро вітаємо його родину та увесь пластовий загал нашим гаслом “СКОБ!” та “Готуйсь!”.
6 вересня 2020 року виповнюється 130 років від дня народження Северина Левицького – Верховного Отамана Пласту (1924—1930), Начального Пластуна (1947—1962), члена 1-го куреня УПС ім. С. Тисовського, старшини Леґіону Українських Січових Стрільців та Української Галицької Армії.
“При першій зустрічі впадало в очі його обличчя, що нагадувало римського патриція з доби Юлія Цезаря. Обличчя виразне й енергійне, повне самопевности, але в більшості усміхнене й доброзичливе. В розмові, а зокрема під час виступів на ширшому фоні, Сірий Лев як бесідник і промовець відзначався переконливістю та емоційністю. Вони були ознакою і мірою того, як глибоко Сірий Лев переживав те все, що відносилося до Пласту.
Хто слухав його палких і повних змісту промов на Сагарі під час Свят Весни, напевно, тямить переконливий та глибоко зворушливий тон його промов. Діяльний завжди, був ініціятивний у поодиноких задумах та активний у виконуванні заплянованих завдань. Був незвичайно пильний і систематичний у виконуванні свого діловодства голови Верховної Пластової Команди та понад міру репрезентативний на пості Верховного Отамана Українського Пласту”, – так про Сірого Лева згадував Яро Гладкий.
Для багатьох з нас, пластунів, він і сьогодні залишається символом незламності духа та боротьби за Українську Ідею. Символом віри в краще майбуття, що його молоде покоління пластунів наповнить змістом гасла “СКОБ!”. Адже Сірий Лев вважав, що “Пласт – це суспільна організація з прицілом на широке майбутнє для реалізації національно-державницьких прагнень українського народу”.
Вшановуємо сьогодні Сірого Лева доброю згадкою, щирою молитвою і пластовими ділами на славу України і Пласту.
пл.сен.кер. Ігор Микита, ЛЧ,
Голова Головної Пластової Ради
пл.сен.дов. Мирон Спольський, ВБ,
Голова Головної Пластової Булави
Новини
![Пластуни були запрошені на зустріч з Послом України у Великій Британії Валерієм Залужним](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/453152763_7820259454718853_4307578782185513761_n-768x512.jpg)
Пластуни були запрошені на зустріч з Послом Україн...
![У Варшаві після довгого часу іменовано пластунок-вірлиць](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/452506846_894340639395355_2300714917748616449_n-768x533.jpg)
У Варшаві після довгого часу іменовано пластунок-в...
![Відбулась літня зустріч пластунів та пластунок куренів УСП/УПС “Чорноморці” та “Чорноморські хвилі”](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/452564692_894812846020051_605777071511258044_n-768x512.jpg)