СКОБ! Друзі пластуни і пластунки,
2019-ий рік пройшов під знаком святкування 30-ліття віднови Пласту в Україні. 1989 року за сприяння українців з діаспори Пласт відновив свою ходу, щоправда не без перешкод з боку ще діючої імперської системи СРСР. На щастя, пластунам вдалось перейти через ці терни і успішно вибудувати найбільшу на сьогодні дитячу виховну організацію. А 17 грудня 2019 року стараннями 361-го народного депутата Верховна Рада прийняла Закон України “Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху“. А це відкриває нову сторінку у діяльності нашої Організації.
2019-ий рік – це також і рік 70-ліття Пласту в США, адже саме по Другій світовій війні, після великої хвилі еміграції на нові землі, пластові станиці почали активно творитися в США та Канаді від 1948-1949 року. 2019-ий, не забудемо згадати, це і рік 70-ліття початку пластової праці в Австралії та Аргентині. Саме ця пластова праця виховала сотні визначних українців своїх країн, котрими ми можемо сміливо пишатися і котрі “не зламали своїх присяг” у складних умовинах життя.
У 2019-му сповнилося також 90 років першому пластовому гуртку у Манчестері, Великобританія, що постав був після зустрічі з пластунами Закарпаття. Ми також щиро радіємо з того, що цього року набула великого розвою виховна праця у Німеччині, Польщі та Словаччині.
2019-го року під час ХХ Зборів до Конференції Українських Пластових Організацій приєднався новий край – Австрія. З цієї нагоди складаємо щиру подяку пластунам у Австрії та у всіх 17 нових осередках, що створились за останній час. Гарної вам Великої Гри та Чару Пластування!
Друзі-пластуни, щиро бажаємо вам у новім році бути сильними у своїх починах та ділах, ширити навколо себе красу і добро, обережно минати зрадливі яри, працювати над собою так, щоб скоро і бистро розуміти, що потрібно для Батьківщини і яким шляхом вести її в краще майбутнє!
З пластовим привітом, СКОБ!
пл.сен. Ігор Микита, ЛЧ,
від імені Головної Пластової Ради
пл.сен. Мирон Спольський, ВБ
від імені Головної Пластової Булави
Новини
![Пластуни були запрошені на зустріч з Послом України у Великій Британії Валерієм Залужним](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/453152763_7820259454718853_4307578782185513761_n-768x512.jpg)
Пластуни були запрошені на зустріч з Послом Україн...
![У Варшаві після довгого часу іменовано пластунок-вірлиць](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/452506846_894340639395355_2300714917748616449_n-768x533.jpg)
У Варшаві після довгого часу іменовано пластунок-в...
![Відбулась літня зустріч пластунів та пластунок куренів УСП/УПС “Чорноморці” та “Чорноморські хвилі”](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/452564692_894812846020051_605777071511258044_n-768x512.jpg)