Друзі та подруги, з глибоким сумом повідомляємо, що 9 грудня 2019 р. у Торонто в Українсько-Канадському Осередку Опіки на 88-му році життя відійшов на Вічну Ватру Іван-Ростислав Винницький – визначний науковець, громадський та пластовий діяч, член куреня “Лісові Чорти”. Висловлюємо щирі співчуття його родині та друзям.
Винницький Іван-Ростислав народився 4 листопада 1932 року в с. Яблонів (зараз у Чортківському районі Тернопільської області). Після воєнних лихоліть емігрував до Канади (1948). Тут закінчив Університет Макгілла (1956). Здобув ступінь доктора металургії у Торонтському університеті (1968). Працював інженером у International Nickel Co. of Canada (1956–1959) та Du Pont of Canada Ltd (1959–1964). У 1969–1995 роках – професор хімічної інженерії, від 1995 року – ад’юнкт-професор Університету Ватерлоо (провінція Онтаріо, Канада). Провадив наукові дослідження у таких сферах: агломерація порошків, хімічних реакцій у твердому стані; феномени у реакторах «packed bed»; інтенсивне висушування пористих гранул; математичне моделювання. Організатор і керівник Світового наукового конгресу Agglomeration 1985, засновник і голова відділів Клубу професіоналів і підприємців, Конгресу українців Канади у м. Кіченер, голова Української кредитової спілки в м. Садбурі (1957–1959).
Активний діяч Пласту, Голова Крайової Пластової Ради Канади (1992–1994). Голова Пластового Конгресу Третього (1984-1991).
Залишив дружину Іроїду, трьох своїх дітей – Михайла, Романа (Моко) Винницького та Оксану Винницьку-Юсипович, сімох внуків (Софія, Ростик, Богдан, Анастазія, Роксоляна, Соломія) та прибрану внучку Христину, в якої двоє дітей (Антін, Іван).
Молімося за упокій душі світлої пам’яті друга Івана. Нехай з Богом спочиває на Вічній Ватрі. Вічна йому пам’ять!
- Іван-Ростислав Винницький
Новини
![6-7 липня 2024 пластуни провели неймовірну ніч у Музеї авіації в Ірландії](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/453073196_792612079692120_3298171941464961186_n-768x432.jpg)
6-7 липня 2024 пластуни провели неймовірну ніч у М...
![Пластуни були запрошені на зустріч з Послом України у Великій Британії Валерієм Залужним](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/453152763_7820259454718853_4307578782185513761_n-768x512.jpg)
Пластуни були запрошені на зустріч з Послом Україн...
![У Варшаві після довгого часу іменовано пластунок-вірлиць](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/452506846_894340639395355_2300714917748616449_n-768x533.jpg)