З радістю інформуємо, що Крайова Пластова Старшина Польщі затвердила створення мішаного юнацького куреня у Варшаві!
⚜️ До складу куреня входять гуртки: “Сонцецвіти”, “Отруйні Троянди”, “Безіменні”.
Патроном обрано Марка Безручка.
Зв’язковою куреня стала пл.сен. пр. Наталя Карабин, Бурх.
✍️ Життєпис патрона:
Безручко Марко Данилович – 31 жовтня 1883 — 10 лютого 1944
Марко Безручко – військовий діяч, генерал-хорунжий армії УНР.
У 1908 році Безручко закінчив Одеське піхотне юнкерське училище, а в 1914 році — Миколаївську військову академію в петербурзі. Він служив на різних офіцерських посадах у російській армії під час Першої світової війни і був поранений.
Після революції в росії, Безручко вступив до Армії УНР і займав важливі посади, зокрема начальника оперативного відділу Головного управління Генерального штабу, начальника штабу Окремої Запорізької бригади імені Симона Петлюри та начальника штабу Корпусу Січових Стрільців.
Він також був одним із командирів “Дива на Віслі” — військової операції 1920 року, яка відіграла ключову роль у захисті Польщі від більшовицького наступу. Ця операція вважається однією з вирішальних у війні між Польщею та більшовицькою росією.
Безручко помер у Варшаві у 1944 році і був похований на православному цвинтарі у цьому місті.
Марко Безручко вважається взірцем військового лідерства та національного патріотизму. Його військова кар’єра, особливо під час боротьби за незалежність України, виявляє його стратегічний розум і відданість справі. Він зарекомендував себе як особистість, яка змогла адаптуватися до обставин і вести своїх побратимів у складних умовах. Його здатність до організації, відповідальність за прийняття рішень та відвага є якостями, які роблять його гідним наслідування. Його життя надихає; до самого кінця він був відданий Батьківщині, і ми вважаємо, що ця людина ,безумовно, заслуговує на пошану, а його ідеали заслуговують на наслідування.
Новини
![Пластуни були запрошені на зустріч з Послом України у Великій Британії Валерієм Залужним](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/453152763_7820259454718853_4307578782185513761_n-768x512.jpg)
Пластуни були запрошені на зустріч з Послом Україн...
![У Варшаві після довгого часу іменовано пластунок-вірлиць](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/452506846_894340639395355_2300714917748616449_n-768x533.jpg)
У Варшаві після довгого часу іменовано пластунок-в...
![Відбулась літня зустріч пластунів та пластунок куренів УСП/УПС “Чорноморці” та “Чорноморські хвилі”](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/452564692_894812846020051_605777071511258044_n-768x512.jpg)