Пошук
- З нагоди початку 20-х Зборів КУПО надходять вітальні адреси від предстоятелів та владик українських церков, провідників громадських організацій та об’єднань українців у світі, очільників дружніх організацій.
Привітання від Блаженішого Святослава, Верховного архієпископа Києво-Галицького, митрополита Київського, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви
Привітання від Блаженійшого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Православної Церкви України
Привітання від Преосвященійшого владики Петра, Апостольського Екзарха для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині і Скандинавії
Привітання від Президента Світового Конгресу Українців
Привітання від Капелана Пласту в Україні пл. сен. о. Олекси Медика, ЛЧ
Слава Ісусу Христу!
Вітаю шановане товариство друзів-пластунів — делегатів чергових 20-тих Зборів КУПО.
СКОБ!
Більше ста років минуло з часу зародження пластової організації на українських землях. Виховна ідея, яка постала з прагнення українського народу до свободи, виросла у найбільшу виховну українську організацію збудовану на відвічних ідеалах Добра і Краси, жжерелом яких є Господь. У пізнанні цих Божих начал викладена уся суть задуму О. Тисовського у вихованні нових провідників держави та суспільства.
Перший і Головний Обов’язок пластуна — бути вірним Богові і Україні спонукає праці над своїм характером, щоб зростати у християнській вірі та патріотизмі до своєї Неньки-України. У сьогоденні Головний пластовий Обов’язок Вірності ставить перед пластунами нові виклики. Бути глибоко духовними в епоху секуляризації суспільства та певними того, що над нами є Господь. І Він кличе нас до святості. А також вірними своїй батьківщині, культурній спадщині українства в умовах світової глобалізації.
Цього року наш нарід відзначає дві важливі події. А це 75 років пам’яті відходу до вічності Праведника та Мойсея українського народу — Митрополита Андрея Шептицького та 30 річницю виходу з підпілля нашої Української Греко-католицької Церкви. Церкви, яка ціною мученицької крови своїх єпископів, священиків та вірних боролася за збереження культурної спадщини та в постійній молитві до Отця Небесного взивала про Свободу та Незалежність держави та свого народу.
Ми, пластуни, є спадкоємцями цього мученицького прагнення Свободи вистражданого в концтаборах, гулагах, тюрмах, переслідуваннях. Ми є носіями своєї самобутньої української культури, традицій та української мови. Сьогодні, у день 75 річниці переходу до вічності добродія Пласту великого Митрополита Андрея мусимо осмислити слова Його настанов і повчань до усіх, хто вкладає свою лепту виховання молоді, а отже у майбутнє нашого народу: “Маєте супроти молодших великий і святий обов’язок. Ви мусите молодших добре вчити, наставляти на праведну дорогу. Молодь, що в правді ходить, що живе благодаттю, ведена Богом приносить родителям та Батьківщині безмірну потіху та радість, бо безмірні є можливості досягнень такої молоді.”
Бажаю Вам плідноЇ праці, виважених рішень на добро українського народу та користь для розвитку Пластового руху у світі.
З Божим благословення для Вас та молитвою,
Капелан Пласту в Україні
пл. сен. о. Олекса Медик, ЛЧ.
Булава видавництва та комунікації ГПБ
Новини
![Пластуни були запрошені на зустріч з Послом України у Великій Британії Валерієм Залужним](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/453152763_7820259454718853_4307578782185513761_n-768x512.jpg)
Пластуни були запрошені на зустріч з Послом Україн...
26 липня 2024 року Надзвичайний і Повноважний посол України у Сполученому Королівстві Великої Британії та...
26.07.2024
Читати більше
![У Варшаві після довгого часу іменовано пластунок-вірлиць](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/452506846_894340639395355_2300714917748616449_n-768x533.jpg)
У Варшаві після довгого часу іменовано пластунок-в...
24 липня 2024 року у Варшаві після довгого часу і в самостійній крайовій організації Пласту в Польщі імен...
25.07.2024
Читати більше
![Відбулась літня зустріч пластунів та пластунок куренів УСП/УПС “Чорноморці” та “Чорноморські хвилі”](https://plast.global/wp-content/uploads/2024/07/452564692_894812846020051_605777071511258044_n-768x512.jpg)
Відбулась літня зустріч пластунів та пластунок кур...
20-21 липня 2024 року у Львові відбулась Літня зустріч 2024 пластунів та пластунок куренів УСП/УПС “...
24.07.2024
Читати більше