У неділю, 18 лютого, у Рівному в Свято-Покровському Катедральному Соборі ПЦУ пластуни урочисто посвятили прапор юнацького 20-го куреня імені Олени Теліги.
Про це повідомляють журналісти “Горинь.інфо” з місця події.
На історичну подію в житті 20-го куреня імені Олени Теліги зібралося понад 100 членів національної скаутської організації Пласт.
Під час освячення прапору до пластунів з промовою звернувся священник Володимир Мандзюк.
“Дорогі пластуни, я пишаюсь вами. Радий, що з кожним роком тих, хто готовий будувати державу стає більше.”, – сказав священник до українських скаутів.
Під час церемонії юначки урочисто склали присягу на вірність ідеям і цілям організації та України. Вони зобов’язалися берегти та поважати стяг, який уособлює високі ідеали Пласту. Посвята є важливим кроком у розвитку куреню та скаутингу на Рівненщині загалом.
Прапор 20-го куреня імені Олени Теліги, це вже другий курінь на Рівненщині, який освятив свій стяг. У 2021 році, полеглий на фронті пластун та зв’язковий 33-го куреня імені Уласа Самчука стояв поруч з своїми юнаками під час церемонії посвяти прапору. 3 листопада 2023 року Тарас загинув поблизу Роботиного на Запоріжжі.
До слова Олена Теліга проживала у Рівному й співпрацювала з Уласом Самчуком у газеті “Волинь”, от і пластові курені, які взяли собі їх за приклад також товаришують і співпрацюють між собою. У Пласті це називають “курінь-побратим.”
Після посвяти прапору та присяги пластуни вишикувались поблизу Свято-Покровського Катедрального Собору ПЦУ для того щоб урочисто іменувати двох юначок з 20-го куреня ім. Олени Теліги пластунками-вірлицями. (Довідково: Пластунка-вірлиця – юначка, яка повністю завершила пластову програму.)
Фото: Андрій Ткачук.